5 tipů pro kouzelnou svatební atmosféru | Svatební dekorace

Chcete hosty ohromit úžasnou atmosférou na své svatbě? Je to všechno o výběru správných dekorací. Dekorativní detaily, jako jsou stolní prvky, květinky, doplňky a nápisy, by měly doplnit prostor vašeho svatebního místa a odrážet pocit dne. Ať už je váš svatební styl moderní, romantický, přírodní nebo minimalistický, budete chtít, aby všechny jednotlivé dekorativní prvky spolupracovaly a vytvořily nejen soudržný vzhled, ale především příjemné prostředí. Přinášíme pět tipů, jak vybrat svatební výzdobu.

Držte se svého stylu

Je mnohem pravděpodobnější, že budete se svým svatebním dekorem spokojeni, pokud skutečně odpovídá vašemu osobnímu vkusu. Přirozeně si nechte poradit přáteli a členy rodiny, můžete zvážit jejich nápady a názory, ale nakonec máte sami nějakou představu, jak byste si svůj výjimečný den s partnerem přáli a je to jen a pouze vaše volba. Je naprosto v pořádku, že se člověku, který miluje neutrální a čisté, moderní linie, nebudou líbit nařasené růžové šaty a rustikální květiny… Jednoduše: zůstaňte věrni svému stylu a dělejte to, co vás dělá šťastným.

Začněte paletou barev

Výběr barev vám na začátku příprav pomůže vytvořit si jasnou představu o celkovém designu svatby. Vaši paletu může tvořit cokoliv, od monochromatického schématu přes dvě doplňkové barvy až po celou řadu odstínů, textur a materiálů – pravidla tvoříte vy sami. Jakmile si paletu vyberete, budete moci dekorativní předměty snáze zúžit.

Vloni byly v kurzu tyto barvy a kombinace:

 • modrošedá břidlice
 • šedozelená (jako šalvěj:-)) + dřevo
 • starorůžová a zlaté doplňky
 • mátová s pastelovými odstíny modré a/nebo zelené
 • vanilková “champagne yellow” + bílá
 • vínová + proutí

 

Vyberte tři klíčová slova

Vymyslete tři slova, která nejlépe vystihují vaši svatební vizi. Zapište si je a vraťte se k nim, až si budete připadat zahlcení množstvím možností. To vám pomůže zůstat věrný svému původnímu stylu. 

Například: 

 1. Minimalismus 

– nechceme nic zbytečně přeplácat

– stačí pár barev a materiálů

 1. Praktičnost 

– chceme, aby všechny doplňky, zasedací pořádek, organizace dne atd. měla smysl

– každá dekorace má využití – kniha hostů, dřevěnou bedýnku nebo proutěnou zásuvku na svatební přání, úložný prostor na svatební dary, fotokoutek a u něj krabičku s fotorekvizitami, atd.

 1. Rodina

– chceme, aby se všichni cítili dobře

– uspořádáme prostor tak, abychom mohli pohodlně trávit čas všichni společně

– vymyslíme zábavu, ať je na co vzpomínat

Využijte své svatební místo naplno

Od svatby ve stodole, až po zámek – nezáleží, jaké místo jste si vybrali, vždy se z něj dá vykouzlit něco extra. Zeptejte se majitele, jestli spolu s pronájmem prostoru nenabízí i nějaké doplňkové předměty a služby – například stoly, židle, nádobí a ložní prádlo. Jinak můžete vždy využít půjčovny v okolí nebo rodinu a přátelé. Půjčíte si tak ode všeho trochu a vykouzlíte neopakovatelný mix – drobný nábytek, osvětlení, cedule, rekvizity, ozdoby na stůl, organizéry a mnoho dalších věcí, které dodají vaší výzdobě jedinečný, na míru šitý vzhled.

Zorganizujte si organizátory

Tohle není jazykolam, tohle je tip pro svatební profíky. Udělejte si přehlednou tabulku všech dodavatelů, které budete potřebovat. Pěkně přehledně s celým jménem, telefonním číslem, popisem a cenou služby. Takhle budete mít vždy po ruce kontakt na DJ či svatební kapelu, floristku, dekoratérku, koordinátora, fotografa, kameramana, půjčovnu šatů, oddávajícího, pronajímatele svatebního místa, ubytování, pekaře dortu, řidiče na rozvoz hostů, atd. 

A nebo si jednoduše můžete připlatit, vložit vše do rukou svatební agentury a nestarat se o nic. Jen předat profesionálům svou vizi a oni promění sen ve skutečnost.

 

 

Komentáře

 • Zatím zde nejsou žádné komentáře.
 • Přidat komentář