Site logo

Jak obléct své nejbližší na svatbu – šaty pro družičky a všechno, co o nich potřebujete vědět

Družičky budou na svatbě vaším největším pomocníkem. Nejsou to jen vaše nejlepší kamarádky, ale také další páry rukou, které budete zajisté potřebovat – budou vám pomáhat nejen s přípravami velkého dne, ale také během svatby, a tak je důležité, aby se cítily celý den pohodlně a ještě k tomu měli možnost zářit. Né však více než nevěsta. 🙂 

Někdy bývá výběr šatů pro družičky opomínaný a shání se potom na poslední chvíli, proto jsme pro vás připravili článek, kde se dozvíte vše potřebné již nyní a budete si moct s předstihem rozmyslet, co si na své svatbě budete a nebudete přát. 

Podle čeho byste měli šaty pro družičky vybírat?

Výběr šatů nemusí být takový oříšek, jak se zdá. Máme pro vás pár pravidel, kterými se při výběru můžete řídit. 

Zaprvé je důležité myslet na celkový koncept vaší svatby – na to, jak bude vypadat, jaké budete mít barevné schéma, dekorace nebo téma. S tím byste měli šaty družiček sladit. Šaty by měly krásně zapadat do zbytku scenérie a být s ní v  harmonii – jinak budou vypadat šaty určené na svatbu v kostele a jinak zase pokud bude svatba na statku. 

Dále myslete především na vaše kamarádky. Ujistěte se, že víte, co mají rády a v čem se cítí pohodlně. Nesnažte se za každou cenu obléct všechny družičky do identických šatů, pokud to není možné. Je to velký den i pro ně a pro všechny bude nejlepší, když budete mít po boku jen samé spokojené družičky. 

Dalším kritériem ke zvážení bude samozřejmě i roční období a počasí. Jiné šaty budete volit v létě, kdy je teplo a jiné zase v zimě. Důležité je, aby se družičky cítily dobře a pohodlně. 

Jaké máte možnosti - barvy a střihy šatů pro družičky

Při výběru šatů pro vaše družičky se nemusíte nutně limitovat na dlouhé šaty stejných barev. Jejich šaty by do svatby sice měly vizuálně zapadat, ale jinak neexistují žádná striktní pravidla, které byste museli nutně dodržovat.

Družičkovské šaty můžete vybírat z celé škály střihů – mohou být dlouhé i krátké, s rukávy i bez rukávů. Populární jsou také šaty zavinovací. Případně se můžete vydat trochu méně tradičním směrem a nevolit jednolité šaty, ale sukni – ať už kratší či dlouhou – a k tomu pěkný top či halenku. 

Největší prostor na hraní budete mít v oblasti barev. První samozřejmou možností je obléct všechny družičky do naprosto identických šatů – co se týče střihu i barev. Na tom není nic špatně, ale není to jediné řešení. K tomu, aby spolu všechno dobře pracovalo stačí, aby si šaty byly podobné. Kombinovat můžete nejrůznějšími způsoby – například vybrat jednu barvu a šaty v různém střihu. Střih si může každá družička vybrat sama, podle toho, co jí bude nejpohodlnější. Můžete to i obrátit a vybírat stejný střih v jiných odstínech a stejně tak, můžete zvolit šaty, které budou mít jiné střihy a jiný odstín barvy.  

Další možností je nechat výběr šatů zcela na družičkách, každá pak bude mít jiné, ale budete mít jistotu, že se v nich budou cítit skvěle.

Pokud budete šaty vybírat v nějakém salonu, dejte si záležet na tom, aby měl v zásobě dostatečné množství nejrůznějších velikostí.  

Květinové náramky pro družičky

Pro své družičky můžete vybrat i malou ozdobu v podobě náramků z květin. Tím si zajistíte, že každá z nich bude v davu na první pohled poznat. Případně můžete zůstat u klasických malých kytiček do ruky.

Cena šatů pro družičky

Kolik za šaty zaplatíte či nezaplatíte, se bude odvíjet především od domluvy se samotnými družičkami. Pokud šaty budete vybírat vy (nevěsta) a budete chtít, aby je měly všechny stejné, často je nevěsty i samy platí a zahrnou do rozpočtu svatby. Tím pádem se vám celá záležitost může prodražit. Pokud necháte výběr na družičkách, je možné, že už nějaké vhodné budou mít doma. Ať už se šaty budou kupovat nové, půjčovat v salonu nebo necháte starost o šaty na družičkách, vše je jen a pouze o domluvě. Neexistují zde jasná pravidla a věříme, že družičky vám rády s náklady na váš už tak nákladný svatební den pomohou. 

V Čechách se ceny šatů pro družičky orientačně pohybují v rozmezí od 800 Kč do 3 000 Kč. Za nás doporučujeme naši oblíbenou Miabellu. Nabízejí neskutečný počet variant a barev za rozumné ceny a oblíknete u nich opravdu všechny – sebe jako nevěstu, maminky, svědkyni i družičky, a to včetně bot!

Všechny použité fotografie jsou právě z Miabelly a více se dozvíte přímo na jejich stránkách.

Naši dodavatelé

Mohlo by vás zajímat

Čvn 14
Mlýn Na Dobré vodě – nové svatební místo v Praze a přitom uprostřed přírody!

Hledáte svatební místo, které má ještě volné svatební termíny na léto 2021? Máte…

Čvn 02
Originální dárky pro družičky a svědkyně. Poděkujte jim stylovým šperkem od Bižuterie Marika

Svatební momenty patří mezi nejromantičtější chvíle v životě. Celý den musí být…

Bře 22
Kde si nechat ušít svatební šaty? Kde koupit svatební šaty? Kde půjčit svatební šaty?

Svatební šaty na míru, návrháři svatebních šatů, svatební šaty bazar, svatební šaty…

Komentáře

  • Zatím zde nejsou žádné komentáře.
  • Přidat komentář