Snubní prsteny od českých designérů na jednom místě. Czechdesign a novinky projektu Snoubení pro rok 2021!

Čeká vás svatba a vy přemýšlíte, kde pořídit vkusné a originální snubní prsteny? Je nám velikou ctí, že vám můžeme představit tento úchvatný projekt pod záštitou organizace Czechdesign! Co víc si přát, než nosit celý život na ruce důkaz umu a zručnosti zlatých českých ručiček? Díky projektu Snoubení už nemusíte pracně vyhledávat jednotlivé šperkaře, ale můžete si prohlédnout jejich tvorbu na jednom místě. S radostí vám představujeme novinky pro rok 2021, které můžete zakoupit přímo na e-shopu!

Jak projekt Snoubení vznikl?

Zásnubní a snubní prsteny jsou tradiční záležitostí. Svým významem přesahují hranice šperku – jsou emocí, osobním talismanem i příběhem o spojení dvou životů v jeden. A čeští designéři věnují tvorbě těchto intimních předmětů speciální péči. Prsteny doposud zůstávaly ukryté v realizacích jednotlivých šperkařů a získat o nich přehled vyžadovalo náročný průzkum nebo znalost designérské scény. Stejně tak bylo dosud nemožné prohlédnout si a zároveň objednat zásnubní a snubní prsteny od designérů online na jednom místě. 

Organizace Czechdesign, která s designéry pracuje už od roku 2003, se po předloňské výstavě svatebních šperků, která zaznamenala mimořádně pozitivní ohlas, rozhodla projekt rozšířit a jedinečným způsobem podpořit tvorbu lokálních šperkařů. Vydává katalog, provozuje e-shop Snoubení a poradenskou službu.

I přes rok plný opatření, která svatbám nepřála, zaznamenal projekt úspěch a do nové sezóny přichází s rozšířením nabídky o tvorbu těch nejlepších šperkařů.

Se svým entuziasmem se nově do platformy Snoubení zapojuje Zdeněk Vacek, aktuální vítěz Czech Grand Design 2020 v kategorii Designér šperku roku a Maria Kobelová, finalistka ve stejné kategorii, která se svou kolekcí Euphoria získala ocenění na Designbloku 2020.

Každý prsten je originál, návrháři do nich otiskují příběh, svou ideu i řemeslný um. Zákazníci se s jejich díly mohou seznámit na platformě snoubeni.com, všechny prsteny si také prohlédnout a objednat v prodejně Czechdesign na adrese Myslíkova 5, Praha 1. 

Začněte s námi psát příběh svých prstenů od českého designéra!

Představujeme vám novinky v podobě snubních a zásnubních prstenů od českých designérů, pro rok 2021!

Snubní prsteny Eroze III

Snubní prsteny Eroze jsou součástí kolekce Báze designéra Zdeňka Vacka. Povrch těchto luxusních klenotů tvoří rozrušení drahého kovu a jeho opětovné scelení. Tento estetický prvek rozehrává v médiu šperku několik témat – odkazuje k momentu eroze, připomíná hvězdnou oblohu a reflektuje dynamiku lidských vztahů. Mnohovrstevnaté pojetí vychází ze Zdeňkova vnímání a osobitého rukopisu a zároveň nositelům umožňuje najít si v prstenech symbol vlastního vztahu.

Fasetované

Snubní prsteny z bílého zlata charakterizuje fasetovaná struktura na povrchu, která jinak jednoduché kroužky ozvláštňuje. Dekor je dostatečně jemný, aby nenarušoval tvar a zůstal příjemný na každodenní nošení. Snubní prsteny od Adély Schicker osloví páry, které hledají minimalistické pojetí, jež nepostrádá nápaditost.

Soča Equal

Snubní prsteny od Ondřeje Stáry charakterizuje struktura inspirovaná řekou Soča, která je považována za jednu z nejkrásnějších. Snoubí v sobě klid a divokost, jako je tomu v lidském vztahu. Každý kus je vyřezáván ručně designérem, proto se struktura vždy mírně liší. Povrch dámského prstenu zároveň koresponduje s vnitřní strukturou prstenu pánského, oba se tak vzájemně doplňují a přiložením k sobě tvoří jeden celek.

Egoist

Věra Nováková vystudovala šperkařský obor v ateliéru Kov a šperk, který dnes známe pod označením K.O.V., na UMPRUM pod vedením prof. Vratislava K. Nováka. Od roku 2001 tvoří malosériové šperky, které získaly několik ocenění na domácích i zahraničních přehlídkách. V roce 2009 byla zařazena mezi nejvýznamnější světové šperkaře prezentované v publikaci Compendium.

Tvorba Věry Novákové je založena na tradičních technikách a materiálech, ale netradičních postupech. Poznávacím znamením prstenů je typická struktura sépiové kosti na povrchu, která jim dodává autorský přesah a originální design, který neztrácí na nositelnosti. Šperky vznikají pro všechny, kteří dávají přednost jemným detailům podtrhujícím kvalitu zpracování před okázalostí.

Sun

Nastassia Aleinikava v prstenech Sun dokazuje, že v jednoduchosti je krása. Precizně provedené prsteny s jemnou strukturou připomínající paprsky slunce v sobě snoubí minimalistickou notu s elegancí. Oba prsteny jsou inspirovány přírodou a symbolikou lásky. Najdou zalíbení u těch párů, které hledají jemný styl a méně klasické pojetí snubních prstenů.

Kyma

Snubní prsteny z pozlacené chirurgické oceli od studia JA-RA osloví svým jednoduchým designem a elegancí. Autoři při jejich návrhu dbali na vysokou trvanlivost a ergonomii tak, aby každodenní nošení prstenu bylo co nejpříjemnější. Prsteny jsou vytvořené symetrickým opakováním minimalistického motivu, který na povrchu vytváří zajímavý dekor. Snubní prsteny Kyma jsou elegantní a dostupnou možností autorského šperku.

Zásnubní prsten USUS A

Snubní prsteny od designérky Márii Kobelové charakterizuje organická forma, která lahodí oku a je příjemná na nošení. Tvar prstenů vychází z inspirace modelářskými nástroji a špachtlemi, které symbolizují lidskou kreativitu. Měkké linie jsou zpracovány v médiu drahého kovu ve vysokém lesku. Výsledkem osobitého přístupu autorky jsou nositelné miniatury sochařských děl.

Satisque

Jan Vlasák vytvořil snubní prsteny z titanu, pevného a odolného materiálu, který je přesto velmi lehký a příjemný na denní nošení. Prsteny v moderním designu s nádechem futurismu na první pohled zaujmou nápaditým provedením. Titan je ručně opracován do hranatých geometrických obrub. Prsteny osloví ty, které ocení spojení netradiční formy a originálního pojetí.

On a ona

Minimalistické snubní prsteny od Kristýny Malované pracují s prvkem propojení dvou principů – mužského a ženského. Napětí mezi nimi je vyjádřeno rozpojením kruhu, kdy se koncové části téměř dotýkají a znovu spojují do celistvého tvaru. Rafinovaná hra s tvarem symbolizuje lidský vztah a svazek. Snubní prsteny najdou zalíbení u těch, kdo nacházejí krásu v jednoduchosti a detailu.

Pomohl vám tento článek? Napište nám komentář nebo článek sdílejte, aby se dostal k dalším nevěstám, děkujeme!

Mohlo by vás také zajímat

Bře 22
Kde si nechat ušít svatební šaty? Kde koupit svatební šaty? Kde půjčit svatební šaty?

Svatební šaty na míru, návrháři svatebních šatů, svatební šaty bazar, svatební šaty…

Říj 04
Nejhezčí svatební místa – statky, stodoly, mlýny, chaty

Neustále pro vás vyhledáváme a přidáváme nová krásná svatební místa. Hledejte dle…

Dub 27
Svatební květiny – inspirace, rady, doporučení

Tentokrát bychom Vám chtěli představit Moniku Vejmělkovou, která se na Instagramu…

Komentáře

  • Zatím zde nejsou žádné komentáře.
  • Přidat komentář