Site logo

Svatba s výhledem na hřebeny Beskyd | Kolářova chata Slavíč

Hledáte-li svatební místo v blízkosti Beskyd, rozhodně byste měli věnovat pár minut následujícímu článku. Kolářova chata Slavíč je novým, neokoukaným svatebním místem, na kterém se konaly tuto sezónu pouhé tři svatby. Navíc se chata nachází 900 m.n.m, tedy pro milovníky horského prostředí naprosto ideální volba. Z chaty budete mít nádherný výhled na hřebeny Beskyd a při dobré viditelnosti dokonce na slovenské Tatry. V okolí jsou krásné louky, lesy a téměř nedotčená příroda, kterou jistě oceníte nejen pro dokreslení pohodové atmosféry svatby, ale také pro nezapomenutelné fotografie. Pokud jste si vysnili svatbu na horách, bude pro vás Kolářova chata tou nejlepší volbou. Velmi sympatické je, že majitelé zveřejňují i celý ceník, který vám nabídneme na konci článku. 

Vy i svatebčané jistě oceníte svatbu bez jakýchkoliv přesunů. Obřady bývají na louce, samozřejmostí je slavobrána, židličky a stůl na podpisy. Na louce je také možnost elektrického připojení pro kapelu nebo DJ. V případě špatného počasí není problém připravit obřad přímo v sále. Dá se i poskytnout stan pro zastřešení novomanželů a oddávajícího s matriční knihou na louce. Ostatní svatebčané si však musí vzít vlastní deštník. 🙂 Kolářova chata spadá pod Jablunkov a je tedy třeba domlouvat oddávajícího a termín obřadu na tomto úřadu. Ze zkušenosti majitelů jsou na úřadu milí a přizpůsobiví, není tedy čeho se obávat. 

V případě servírovaného oběda je kapacita sálu 104 osob (chcete-li všechny hosty usadit), v případě rautu je kapacita až 150 osob. Minimální počet osob pro konání svatby je pak 10 osob.

Z důvodu komfortu pro svatebčany na Kolářově chatě nikdy nedělají dvě svatby po sobě. Máte tedy k dispozici úterky, čtvrtky nebo soboty. V případě celo víkendové svatby, budete mít k dispozici i venkovní wellness – vyhřívaný bazén, saunu, koupací sud – vířivka pro 6 osob, vše zahrnuté v ceně pronájmu.  

Občerstvení hostů je jednou z nejdůležitějších věcí

Na Kolářově chatě budete mít kompletní servis i co se týče občerstvení hostů. Sweet bar si případně můžete zařídit externí. O nápoje se stará rovněž catering chaty, nicméně máte-li „strýca“ na Moravě a rádi byste si na svatbu dovezli vlastní víno či tvrdý alkohol, je to možné ale, za poplatek, tzv. „korkovné“. To se počítá dle počtu osob na svatbě a ne dle počtu lahví. Do 30 osob platíte navíc 8 000 Kč, do 50 osob 10 000Kč, do 70 osob 12 000 Kč a do 100 osob 15 000 Kč. Co se týče obědu a rautu máte na výběr hned z několika velmi lákavých svatebních balíčku a je jen na vás, jaký z nich si dle svých možností zvolíte. Pohybují se v rozmezí 1250 – 1500 Kč/osobu a obsahují vždy přípitek, předkrm, hlavní chod, studený i teplý raut. Majitelé nezapomínají ani na vegetariány a mají pro ně připravené také velmi pěkné menu. Níže se můžete mrknout na ukázkové menu a ZDE si můžete prohlédnou i ta ostatní.

 

Ukázkové menu za 1400 Kč/osobu

Obědové menu

Předkrm: hovězí roastbeef s waldorfským salátem, pečivo

Polévka: silný vývar z volského žebra s kořenovou zeleninou, nudlemi a játrovými knedlíčky

Hlavní chod (dle výběru): tradiční svíčková na smetaně s brusinkami, šlehaná smetana a karlovarský knedlík

nebo

pečená vepřová panenka na bylinkách s omáčkou z růžového pepře, gratinované brambory, zelenina dle ročního období

Studený raut:

selekce sýrů, prosciutto s plátky melounu s rukolou a hoblinkami parmazánu, tatarský biftek s topinkami, přílohy
Řecký salát s feta sýrem, caesar salát s krutóny, slaninou a hoblinkami parmazánu, 3 druhy drobných fingerfood, krájené ovoce

Teplý raut: 

vepřová kýta v celku nebo pečená krůta (krájená před hosty), hovězí ragú na víně s cibulkou a slaninou, teplý grilovaný sýr „oštiepok“ s brusinkami, malé řízečky v trojobalu 2 druhy, grilovaná zelenina s provensálským kořením, filetky z lososa s bazalkovou krustou, pečené brambory ve slupce s bylinkovým máslem

Svatebčany ubytujete v pokojích, apartmánech nebo nabídnete místo na stany

Pravděpodobně budete chtít ubytovat alespoň část svých svatebčanů, k tomu vám bude k dispozici až 65 lůžek. Kamarády a rodinu můžete ubytovat v nové chatě zvané Konírna, kde noc stojí 640Kč/dospělou osobu včetně snídaně, dítě do 12 let zaplatí 400 Kč/noc. Na konírně se nachází 7 pokojů s manželskou postelí a dvěma pevnými přistýlkami, vlastním sociálním zařízením, terasou a TV s Netflixem. Pokoje disponují výhledem na Beskydy a slovenské hory.  Další ubytovací kapacitou je apartmánový dům, ve kterém se nachází čtyři pokoje pro 10 osob a pronajímá se jako celek za 4500 Kč/noc. Na staré Kolářově chatě je pak k dispozici pět pokojů se společným sociálním zařízením na patře. Cena za osobu je 410 Kč/noc, dítě 350 Kč/noc, ceny jsou včetně snídaně. Více informací o ubytování na Kolářově chatě najdete ZDE. V případě zájmu si mohou vaši svatebčané po domluvě postavit i stany na louce, což jistě ocení vaši mladší a nenároční hosté. 

Dejte si před svatbou wellness a nechte pracovat koordinátorku

Na Kolářově chatě vám bude k dispozici zkušená svatební koordinátorka, která s nevěstou domlouvá celý průběh a organizaci svatebního dne. Sál pro hostinu a obřadní místo si můžete nazdobit jak sami, tak využít služby koordinátorky. Nejvíce se k místu hodí boho/přírodní styl. V tomto duchu vám je koordinátorka schopná místo nadekorovat a vy tak můžete mít čistou hlavu. Jednoduše svatba na horách na klíč. Koordinátorka s vámi vše domluví a zorganizuje pro vás vše potřebné. Vy si tak svůj den můžete užít v naprostém klidu. Před svatbou probíhají průměrně 3 schůzky v místě konání, pokud však bude potřeba, není problém přijet vícekrát. Majitelé doporučují víkendovou svatbu od pátku do neděle, den před svatbou se tak můžete odreagovat ve wellness s výhledem na hory. Wellness je již zahrnuto v ceně pronájmu.  Pokud by se svatba nemohla uskutečnit z důvodu vládních opatření v souvislosti s šířením koronaviru, přesune se pak na jiný termín. Termíny nadcházející sezóny se velice rychle plní, proto v případě zájmu kontaktujte majitele objektu. Kontakty naleznete na konci článku.

A na kolik vás vyjde pronájem prostor?

První nevratnou zálohu platíte při rezervaci termínu, a to částku 5000 Kč. Druhá záloha se platí 3 měsíce před konáním svatby ve výši 25 000 Kč. Pokud budete muset zrušit svatbu více jak 30 dní do termínu svatby, dostanete zpět 50% druhé zálohy. V případě, že byste museli svatbu zrušit méně jak 29 dní do svatby, záloha propadá majiteli celá. V případě opatření v souvislosti s šířením koronaviru máte však možnost se dohodnout na jiném termínu. 

Cena pronájmu sálu pro hostinu a zábavu závisí na počtu vašich svatebních hostů. Čím více hostů, tím nižší cena:
10 – 30 osob 12000,-

30 – 50 osob 10000,-
50 – 70 osob 8000,-
70 – 100 osob 7000,-

Po půlnoci se pak platí příplatek 500 korun za každou hodinu, maximálně však do 3 hodin ráno. Za obřad zaplatíte 1500 Kč, ale v ceně je již slavobrána a výzdoba slavobrány, stoleček určený k podpisům, 20 dřevěných bílých židliček, elektrické připojení, stůl a židle pro DJ nebo kapelu.

Shrnutí důležitých informací

 • Kapacita 100 -150 hostů (minimálně 10 os)
 • Ubytovací kapacita – 65 hostů
 • Vše na jednom místě
 • Obřad na louce i s inventářem
 • Catering 1250 -1500 Kč/os
 • Možnost konání svatby v úterý/čtvrtek/sobotu
 • Víkendová svatba s pátečním wellness zdarma 
 • Cena ubytování 410 – 650 Kč/noc
 • Možnost postavit si stany na louce
 • Možnost vlastní pálenky a vína s poplatkem (korkovným)
 • Cena pronájmu sálu 7000 – 12000 Kč
 • Cena obřadu 1500 Kč, včetně inventáře
 • Svatba na horách v boho/přírodním stylu
 • Možnost využít nazdobení sálu a obřadu koordinátorkou

Kontakty

                          WEB: http://www.kolarovachata.cz/                                           EMAIL: kolarovachata@seznam.cz                                         TELEFON: +420 739 023 055

Komentáře

 • Zatím zde nejsou žádné komentáře.
 • Přidat komentář