Site logo

Svatební místo, které vás očaruje svým géniem loci | Farma Heroutice

V naší rubrice „doporučujeme vám“ s radostí představujeme další krásné svatební místo uprostřed lesů a tím je Farma Heroutice ve Středočeském kraji. Hledáte-li místo na svatbu nedaleko Prahy, s osobitou atmosférou a majitelem, který se zodpovědně postará o váš svatební den od první chvíle plánování až po dokonalý zážitek vás i svatebních hostů, tak jsou Heroutice tou pravou volbou. Přistup majitele je opravdu velmi osobní a poznáte to již při prvním kontaktu, kdy se odpovědi na poptávku dočkáte během několika chvilek. Majitel Lukáš upřednostňuje telefonický kontakt, tedy určitě na sebe v poptávkovém emailu zanechte telefonní číslo, nebo rovnou volejte. Můžete tak získat všechny potřebné informace ihned a ušetříte si tak čas dopisováním.  Farmu je možné nezávazně rezervovat až na týden (po osobní schůzce), kdy máte čas si vše rozmyslet. Na vaší poptávku majitel odpovídá rovnou aktuální cenovou kalkulací, a nabízí velmi příjemné podmínky pro pořádání vašeho svatebního dne. První svatba na farmě se konala v roce 2016 a byla to svatba samotného majitele. Možná právě proto přesně ví, co je potřeba na svatbě zařídit. Svatby se zde konají již tři sezóny a proběhlo jich 57, dalších 8 jich bohužel z důvodu koronaviru neproběhlo. Nicméně i tyto svatby se v Herouticích konat budou, přesunuly se do další sezóny. Proto i v případě pokračujících omezení z důvodu šíření koronaviru, můžete mít jistotu, že se na dalším postupu jistě dohodnete. 

Veliké , světlé, rustikální prostory

Heroutice jsou typickým statkem/farmou, která je tzv. samonosná a stylizovaná do rustikálního, venkovského stylu bezprostředně propojeného s koňmi, lesem a přírodou. Prostory pro konání svatby jsou ale od zázemí farmy oddělené penzionem. Hlavní přístřešek je z kamene a dřevěného masivu, který je pokrytý průhlednou plachtou. Dohromady to vytváří z venkovního přístřešku útulnou a bezpečnou budovu za každého počasí. Celý objekt je navíc podpořen světelným nebem, které v prostoru působí velmi příjemně a navodí hřejivou atmosféru. Samotný přístřešek, kde se koná hlavní část svatební oslavy se nachází mezi lesem a svatební zahradou s rybníkem a molem. 

Možnosti konání obřadu

Pro konání samotného obřadu se nabízí hned tři obřadní místa. Jedním je již zmíněné molo u rybníka, břízová slavobrána v zahradě nebo obřadní altán, výběr je již na samotných snoubencích. Za přístřeškem, kde se koná hostina, se nachází výběh koní, který dokresluje atmosféru a svatebčané se v případě zájmu mohou dostat s koňmi do přímého kontaktu přes ohradník. Koně tak mohou být příjemnou, přirozenou atrakcí. Dekoraci prostor si většinou zařizují nevěsty samy, přičemž mají na místě k dispozici hned několik rekvizit. Starý kufr na dary, stará okna na různé nápisy, cedule, dřevěné odřezky a různé jiné doplňky, samozřejmě bez dalších poplatků.

Minimální a maximální kapacita hostů

Minimální kapacita hostů je nastavena minimální konzumací pro catering, která je 50 hostů. Je možné udělat o víkendu svatbu i pro méně hostů, ale vždy za cenu cateringu pro 50 osob. Horní kapacita hostů je dána garancí míst k sezení, a tou je 150 míst za jakéhokoliv počasí. V nadcházející sezóně 2021 plánuje majitel rozšířit přístřešek a přidat dalších 30-60 míst. V roce 2022 může dosahovat kapacity až 200 míst k sezení. Počet hostů se uzavírá až tři dny před svatbou, tedy je v podstatě jedno, kolik hostů odhadujete rok před svatbou. Pokud plánujete malou svatbu pod padesát hostů, majitel nabízí svatební termíny v úterý nebo středu, za úplně jiných, individuálních podmínek. 

Možnosti ubytování

Svatebčany můžete ubytovat ve třech různých kategoriích ubytovacích kapacit. Pokoje se sociálním zařízením, bez soc. zařízení a chatky. Celková kapacita je více než 100 lůžek. Dále majitel nabízí dostatek prostoru pro stany a obytná auta. V případě potřeby ubytovat více hostů je možné domluvit okolní penziony v dosahu pěti minut.  V místě je také k dispozici dostatečný počet parkovacích míst pro všechny svatebčany. 
 

Majitel nenabízí možnost mít jiný než místní catering, resp. za velmi výjimečných podmínek. Za vlastní ověřený catering však osobně ručí. Catering probíhá ve třech liniích a tedy bohaté občerstvení již dvě hodiny před obřadem, cca hodinu po obřadu, přivítáni s tradicemi (dle přání novomanželů), obědové menu ve formě rautu nebo servírovaný oběd. Poslední část cateringu je večerní grilování, které realizuje osobně pan majitel Lukáš. Zhruba od sedmé/osmé hodiny večer si tak vaši hosté mohou nabídnout širokou škálu grilovaných pokrmů v open space prostoru, v bezprostřední blízkosti přístřešku.  Griluje se na třech grilech paralelně. Na jednom se točí kýta (případně dvě, pro větší počet hostů), na druhém se griluje maso na žulové desce a na třetím se griluje vše bezmasé na dřevěném uhlí. Nejčastější složení grilu je tedy kýta, krkovice, více druhů kuřecího masa, klobásy a klobásky, sýry, grilovaná zelenina, houby, brambory a vždy i nějaké nedomluvené překvapení. Ráno po svatbě se pak můžete těšit na česnečku, vařenou z kostí z grilované kýty – česnečka je jako takový malý bonus, který se dále nijak nenaceňuje a je k dispozici všem svatebčanům v rámci snídaně. Prostě přesně to, co po svatebním bujarém večírku potřebujete!

V rámci cateringu na svatbě v Herouticích máte dvě garance – ceny a neomezené kvantity. Nikdy se vám tedy nestane, že by svatebčané neměli v pozdních hodinách co jíst. Catering je lehce naddimenzovaný, samozřejmě ne nesmyslně, ale dle zkušeností a počtu hostů. Konečný počet hostů hlásíte až 3 dny před svatbou, počet dětí se „kamufluje“ do počtu dospělých,  cca na 1/3 z ceny dospělého menu. Ceny jsou jasně dané a dozvíte se je již při první emailové/telefonické komunikaci, ještě před první návštěvou místa, tak abyste si mohli promyslet, jestli ceny odpovídají vašemu rozpočtu.

Sladký bar můžete mít svůj, který vám bezplatně profesionálně zkontrolují (protože odpovídají za veškerou konzumaci jídla), uskladní a zachladí. V případě zájmu vám však majitel doporučí kvalitní dodavatelku sladkého baru, která umí zároveň profesionálně aranžovat květiny. Součástí přístřešku je mimo jiné i stylový bar z palet. Všechny nealko nápoje jako je Fanta, Cola, Sprite, Tonic, džusy, domácí limonády, samoobslužná pípa (pivo Kozel 11, Cider, Kofola) jsou započteny v ceně cateringu a v neomezeném množství. Technicky je také možnost čepovat až 4 druhy piva, a to buď z vlastních zdrojů (bez korkovného), nebo od majitele za běžnou restaurační cenu. Pivo (kromě kozla 11) se naceňuje dle reálné spotřeby, přičemž se používá váha na sudy, tak jako při inventurách v restauraci. Co jistě oceníte je možnost přivést si své víno, ať už značkové nebo neznačkové, či domácí pálenky, obojí bez korkovného (poplatku). Značkový tvrdý alkohol pak platí buď novomanželé nebo hosté, to už je na domluvě. 

 

Farmu Heroutice je vhodné rezervovat cca rok předem, na podzim bývají svatební termíny na další sezónu obsazené – aktuálně volné termíny, (dokonce už i na rok 2022) naleznete ZDE. Váš svatební termín znamená vždy celý víkend, tedy pátek až neděle, nebo čtvrtek až sobota. Při plánování svatby majitel motivuje snoubence, aby přijeli na farmu vícekrát a celkově ke komunikaci upřednostňuje telefonický nebo osobní kontakt. Sám totiž říká: „Čím více návštěv, tím lepší výsledek„. Kolikrát ale přijedete, je čistě na vás, spousta věcí se dá domluvit telefonicky nebo po emailu. Průměrně však snoubenci navštíví farmu 4-6 krát před svatbou. Farma katastrálně spadá pod město Neveklov a je potřeba domlouvat matrikáře tam. Nicméně na farmě již proběhlo mnoho církevních obřadů a majitel je schopen dát snoubencům různá doporučení. O aktuální cenovou nabídku si můžete napsat majiteli objektu emailem, obratem vám ji zašle.

Dozajista to bude osobní a individuální přístup majitele, který je vám k dispozici téměř neustále. Dokáže vám poradit a zařídit vše, co budete potřebovat. V kombinaci s pohodovým a zábavným jednáním se můžete těšit na klidný svatební den, kde bude vše šlapat a vy se nebudete muset o nic starat. Rozsah služeb a poměr cena/výkon je také velmi výhodný. Můžete se těšit na garanci kvality cateringu, množství i ceny. Kromě všeho již zmíněného, je  velkou výhodou pocit rodinného prostředí na úplné samotě, tím pádem žádné omezování sousedy a možnost zábavy až do úplného rána. Vaše ratolesti mají k dispozici pískoviště, houpačku nebo trampolínu.

 • Kapacita hostů při garanci místa k sezení 150 osob
 • V roce 2021 bude rozšířená kapacita na cca 180 osob
 • Ubytovací kapacita 100 osob
 • Možnost postavit stany, obytná auta
 • Garance ceny cateringu a garance množství
 • Neomezený noční klid
 • Možnost mít vlastní sweet bar
 • Matrikář z obce Neveklov, nebo církevní oddávající
 • Finální počet hostů se uzavírá až 3 dny před svatbou
 • Občerstvení již před obřadem, oběd a večerní grilování
 • Dětské hřiště
 • Česnečka po svatbě v rámci snídaně
 • Vše na jednom místě – obřad, hostina, ubytování
 • Možnost rezervace až na týden (po osobní návštěvě – čas na rozmyšlenou) 

                  WEB: http://www.svatbyvherouticich.cz/                                       EMAIL: svatbyvherouticich@email.cz                                  TELEFON+420 734 255 855

Komentáře

 • Arina Kolesnikova
  30.11.2021 So 19:22

  Dobrý den,
  se snoubencem plánujeme svatbu, a Vaše místo nás velice zaujalo. Mohli by jste nám poskytnou více informací, a cenu za službu pro 50 lidí?(obřad, hostina a ubytování na jednu noc)
  Mockrát děkujeme,
  Kolesnikova A.

Přidat komentář