Site logo

Tipy na svatební dary od českých designérů, které nezůstanou v koutě

Přinášíme inspiraci na svatební dary z dílen českých designérů, které spojují originalitu s nápadem a nadčasovostí.

Ať už už si lámete hlavu s darem jako hosté nebo vás čeká svatba a chtěli byste dostat něco jedinečného, vězte, že originálním kouskem českého designu nemůžete šlápnout vedle. Všechny následující dary mají opravdovou hodnotou a můžete si být jistí, že ve vaší domácnosti každý z kousků krásně vynikne.

Miska plná kubismu

Kořeny jednoho z nejpopulárnějších uměleckých směrů minulého století nalézá v keramických produktech značka Vjemy. Neotřelé zpracování hrnečků či misek spočívá v typických kubistických prvcích a navazuje na tradici tohoto uměleckého proudu v českém užitém umění.

Koupit zde

Cibulák od Maxima

Maxim Velčovský je nepřehlédnutelný, ať už se bavíme o jeho tvorbě, aktivitě na sociálních sítích nebo vlasech. Pozornost upoutá i originální pohár ve tvaru láhve coly. Provokuje, ale spojuje v sobě inovaci a tradici v podobě cibulákového vzoru.

Koupit zde

Věrnost českým tradicím

A v designovém provedení! To jsou sklenice z dílny skláře Lukáše Houdka. Umně zpracované detaily a inspirace tradičními českými půllitry z nich dělají kousky, se kterým bude každé další chutnat ještě líp. Ať už z lahve nebo točené!

Koupit zde

Jedinečné okamžiky v ručně tvořených albech 

Svatba je jedinečným životním okamžikem a přestože mu předcházejí dlouhé přípravy a těšení, je v mžiku pryč. Aby se z něj novomanželé mohli těšit ještě dlouhá léta, vyrábí Knihařka v dílně v Olomouci vkusná designová fotoalba. Každý kus je ručně vyroben z prémiového papíru a pevných desek potažených knihařským plátnem. Vybírat můžete z několika variant, které spojuje minimalistický design.

Koupit zde

Ikonická váza nejen na svatební květiny 

Vázy z kolekce BIG byly navrženy známým designérem Jiřím Pelclem z borosilikátového skla v roce 2009. V květnu roku 2016 je zařadili do stálých sbírek designu Muzea moderního umění (MoMA The Museum of Modern Art) v New Yorku. Tato ikona je k dispozici ve třech variantách, doma se vyjímá a touží v ní být všechny květiny. Nejen ty svatební. 

Koupit zde

 

Na likér stylově 

Narozeniny, svatby, výročí, Vánoce, Silvestr, večírky a tak lze pokračovat do aleluja. Zkrátka příležitost slavit a pěkně si přiťuknout číhá pro novomanžele na každém rohu! Skleničky na něžné nožce jsou předurčeny na likér a jiné lihoviny a vznikly v dílně Jiřího Pelcla v rámci produktové řady ve sklárnách české společnosti Crystalex.

Koupit zde

Pro milovníky retra

Staré kelímky od jogurtu, plnotučné hořčice, nebo lahodného smetanového jogurtu. Dávno zmizely z pultů prodejen potravin, ale ze vzpomínek mnohých z nás ne. Do jejich porcelánových variant si lze uvařit čaj, naservírovat zmrzlinový pohár nebo je tak položit na parapet jako květináče pro kaktusy nebo sazenice paprik.

Koupit zde

Promění interiér

Tvorba značky Klimchi promění interiér každé domácnosti v pódium plné krásy a vzrušení. Za skleněnými skvosty stojí za František Jungvirt, kreativní ředitel prestižní značky, která z českého prostředí prorazila ve světě. Sklenice i vázy jsou charakteristické jemnými ženskými tvary, solidním provedením a tlumenou barevností. 

Koupit zde

Jedině křišťál 

Série sklenic Decci od studia LLEV je příkladem promyšleného designu, který nenásilně spojuje krásu s funkčností. Křišťálové sklenice zaujmou svými jemně řezanými rysy, které mají smysl: podle zalomení sklenice poznáte, kolik deci přesně naléváte (nebo vám ještě zbývá). 

Koupit zde

 

Kontaktujte CZECH DESIGN

Czechdesign

+420 777 190 774

shop@czechdesign.cz

Komentáře

  • Zatím zde nejsou žádné komentáře.
  • Přidat komentář