Site logo

Kde si nechat ušít svatební šaty? Kde koupit svatební šaty? Kde půjčit svatební šaty?

Plánujete svatbu a přemýšlíte, kde sehnat svatební šaty? Typů, druhů a stylů svatebních šatů je opravdu nepřeberné množství. Můžete vybírat ze široké palety barev. Dnes už nejsou žádnou výjimkou barevné šaty, dokonce i černé nebo folklorní. Nevěsty také často volí krátké svatební šaty nebo sukni s body či krajkovým topem. O stylech ani nemluvíme, hodně teď letí lehké boho svatební šaty,  výše zmíněné sukně, ale také je velmi trendy udržitelnost, které se věnuje čím dál více návrhářů. Jsme rádi, že se udržitelnost promítá i do svatebního průmyslu. Návrháři jsou schopní vám přešít staré šaty a vytvořit zcela nový a neotřelý model, který má duši. Trh se svatebními šaty, návrháři a salony je velmi pestrý. Proto pro nastávající nevěstu může být složité se v tomto prostředí zorientovat a uvědomit si, co vlastně chce. Vznikl tedy náš přehled svatebních návrhářů a kvalitních salonů (čistě dle našeho názoru a průzkumu, nejedná se o žádné placené spolupráce). Součástí článku jsou i rozhovory s několika návrháři a na konci najdete odkazy do našeho svatebního bazaru, kde si můžete případně své svatební šaty koupit či posléze prodat! Často si nevěsty pokládají otázku, jaká je cena svatebních šatů. A rozhodně na ní není jednoduchá odpověď, ceny se liší dle salonu, regionu, zda si chcete šaty půjčit, koupit nebo nechat ušít na míru. My jsme pro vás však ceny u většiny návrhářů a salonů zjistili! 

SVATEBNÍ ŠATY NA MÍRU NEBO PŮJČENÉ ZE SVATEBNÍHO SALONU?

Kate_

Stojíte před rozhodnutím, zda oslovit nějakého návrháře, či zajít rovnou do salonu? Právě proto vznikl náš článek, abychom vám v rozhodování pomohli. Samozřejmě si můžete návrháře najít, obvolat a následně udělat to samé se svatebními salony. Ale věříme, že při plánování svatby máte takových úkolů a rozhodování více, proto bychom vám chtěli při výběru návrháře nebo salonu pomoci. 

Níže jsme vybrali přes 20 návrhářů svatebních šatů. Každý návrhář má svůj styl, někdo navrhuje romantické šaty, jiný extravagantní či minimalistické. Někteří návrháři navrhují a šijí šaty výhradně na míru a určené k prodeji, jiní nabízí zapůjčení svých modelů nebo disponují širokou škálou již ušitých šatů na showroomu, kde si šaty vyberete a poté necháte ušít na míru. Variant je nepřeberné množství. Čím si ale můžete být jistí, v těchto ateliérech a studiích se dočkáte osobního přístupu těch nejlepších odborníků, kteří vám jistě pomohou s výběrem střihů, materiálů a barev, které budou přesně odpovídat vaší postavě a představě.

Snažili jsme se zjistit i orientační ceny, protože víme, že většina z vás má jistý rozpočet a je dobré vědět, jaké ceny můžete očekávat. Sami jsme byli překvapení, že je cena svatebních šatů šitých na míru často podobná půjčovnému v salonech. 

Dále jsme vám v každém kraji České republiky vyhledali salony, ve kterých najdete moderní, lehké a jednoduché svatební šaty. Samozřejmě jsme mohli nějaký svatební salon či návrháře přehlédnout, máte-li pozitivní zkušenost s lokálním salonem/návrhářem, napište nám do komentářů.

SVATEBNÍ ŠATY NA MÍRU

Prozkoumali jsme trh se svatebními šaty a rádi bychom vám představili vybrané návrháře. Práci některých sledujeme delší dobu, jiné jsme vyhledali nově. Někteří se věnují výhradně svatební módě, někteří okrajově. Věříme, že pokud hledáte návrháře s osobním přístupem, který vám pomůže vymyslet jedinečné, originální svatební šaty přesně podle vás, náš článek vám může v rozhodování velmi pomoct. Jelikož jsme od návrhářů dostali spoustu informací a fotografií, pro přehlednost jsme se rozhodli využít možnosti našeho webového rozhraní a každému z nich vytvořit profil. Na jednotlivých profilech se dozvíte základní informace o daném návrháři, o jeho stylu, prohlédnete si některé jejich modely a u většiny i orientační ceny. Dále na profilu najdete odkazy na jejich weby a sociální sítě, kde si můžete prohlédnout více z jejich práce a zároveň je i kontaktovat. 

Svatební šaty na míru nabízí mnoho výhod! Jednou a tou nejlepší z nich je fakt, že vám budou šaty stoprocentně sedět. Budou tak příjemné, že vám pravděpodobně odpadne starost se sháněním tzv. „popůlnočních šatů“. Většina nevěst, které si šaty nechaly ušít, vyzdvihují právě fakt, že ve svých šatech protančily noc a opravdu si je užily. Další výhodou je bezesporu to, že můžete s návrhářem už dopředu přemýšlet, jak své šaty po svatbě jednoduše upravíte, aby se daly nosit i dále v běžném životě. Někteří návrháři vám šaty ušijí a máte možnost si je vlastně vypůjčit na svatební den, návrhář si je poté nechá v salonu a dále je zapůjčuje. 

Tyto „eko“ kroky jako jsou „slow fashion“ či „upcycling“ nám jsou velmi sympatické a všem, co se snaží šetřit a myslet na naší planetu, tímto moc děkujeme! V článku najdete mnoho návrhářů, kteří šijí nové šaty ze starých kousků jako třeba Yoora Studio, Oblékárna. Krásný článek, který se věnuje vyloženě udržitelnosti v módě sepsali Slow Femme a můžete si ho přečíst zde. Ve Slow Femme se věnují udržitelnosti obecně, a to nejen v módě. Na webu najdete i mnoho zajímavých článků s inspirativními ženami nebo informace o kosmetice, nebo tipy jak celkově v dnešním světě zpomalit.

Pokud budete potřebovat těhotenské svatební šaty, nebo míváte váhové výkyvy, rozhodně se není čeho bát a právě šaty na míru jsou tou nejlepší volbou. Snad každý návrhář (i když si u něj šaty zamluvíte dlouho dopředu), šije šaty víceméně těsně před svatbou. U většiny návrhářů vás čeká několik schůzek, vymýšlíte typ šatů a postupně se dopracujete k těm vysněným, ale finální úpravy bývají těsně až před svatbou!

Rychlé odkazy na weby nebo sociální sítě všech návrhářů (nejen) svatebních šatů

PŮJČOVNY SVATEBNÍCH ŠATŮ A SALONY

Ne každá nevěsta touží mít své vlastí svatební šaty. Pro ty je řešením půjčení ve svatebním salonu. Ty navíc přispívají k udržitelnosti v módě, protože jedny šaty oblékne hned několik nevěst. Výhody šatů ze salonu (těch kvalitních) spočívají v tom, že máte velký výběr, šaty vám upraví na vaší postavu, často salony nabízí bezplatné doplňky, cena půjčovného bývá nižší než prodejní cena svatebních šatů na míru (ne vždy tomu tak je). Máte představu, jak mají vaše šaty vypadat? V salonu můžete vyzkoušet různé střihy a styly a s asistentkou dojít k ideální variantě. Velmi trendy jsou momentálně volné „boho svatební šaty„, svatební šaty s krajkou, nebo minimalistické modely. Salony obecně přechází k jednodušším, vzdušnějším modelům. Vybrali jsme pro vás (opět dle našeho názoru) svatební salony, které nabízí krásné moderní šaty a mají osobní přístup. U většiny svatebních salonů jsme vám vypsali ceny půjčovného svatebních šatů, případně prodejní ceny, dále zda nabízejí výprodeje starších kolekcí, jaké velikosti u nich najdete (například xxl svatební šaty, či svatební šaty pro baculky) a které další služby salony nabízejí. Obecně většina salonů poskytuje zároveň i doplňky pro nevěsty. V půjčovném bývá často započítané i čištění svatebních šatů. Samozřejmě svatebních salonů existuje po České republice daleko více, budeme tedy moc rádi, když nám doporučíte další, se kterými máte osobní zkušenost, a my je do přehledu přidáme. 

Maya (Praha 4)

Půjčovné: 6 900 – 16 000 Kč

Prodej: 25 000 – 80 000 Kč

Výprodej: za cenu půjčovného

Velikosti: i nadměrné velikosti

Další služby: prsteny, oznámení, doplňky, obuv

https://salonmaya.cz/


OUI Butique (Praha 1)

Půjčovné: 5 500 – 32 000 Kč

Prodej: 11 900 – 57 000 Kč

Výprodej: ne

Velikosti: 34 – 44 (možné ušít na míru)

Další služby: šaty pro těhotné, kabelky a šperky k
zapůjčení

http://www.ouiboutique.cz/


Šaty go home (Praha 9)

Půjčovné: 4 999 – 16 900 Kč

Prodej: ne

Výprodej: ne

Velikosti: 32 – 54

Další služby: kurýrní služba po celé republice

http://www.satygohome.cz/


Simply White (Ledeč nad Sázavou)

Půjčovné: šaty se nedají půjčit

Prodej: 17 000 – 28 800 Kč

Výprodej: 9 000 Kč

Velikosti: na míru

Další služby: šperky, boty

https://www.simplywhite.cz/


NgaLinh Bridal (Praha 4, Plzeň )

Půjčovné: 12 000 – 18 000 Kč

Prodej: 20 000 – 35 000 Kč

Výprodej: ne

Velikosti: 34 – 40

Další služby: focení, líčení

http://www.ngalinhbridal.com/


Maggie svatební boutique (Praha 2)

Půjčovné: cena k doptání v salonu

Prodej: cena k doptání v salonu

Výprodej: ne

Velikosti: i plus size velikosti

Další služby: inspirace, aktuální trendy

https://www.maggie.cz/


Kristýniny šaty (Praha 20)

Půjčovné: 7 400 – 15 700 Kč

Velikosti: 34 – 52

Další služby: šperky

https://www.kristyninysaty.cz/

Bride to bride (Liberec)

Půjčovné: 11 900 – 17 900 Kč

Prodej: 20 900 – 29 900 Kč

Další služby: svatební agentura

https://www.bridetobride.cz/

 

Salon Vodička (Jablonec)

Půjčovné: 2 800 – 7 900 Kč

Prodej: cena k doptání v salonu

Výprodej: cena k doptání v salonu

Velikosti: 34 – 60

Další služby: obleky, dětské oblečení

http://www.svatba-saty.cz/

 

Salon Princess (Liberec)

Půjčovné: 3 000 – 10 500 Kč

Prodej: cena k doptání v salonu

Výprodej: šaty z minulé sezóny za ceny půjčovného 

Velikosti: 34 – 52

Další služby: slevy k smluvním dodavatelům

http://www.salonprincess.cz/

Victory salon (Litoměřice)

Půjčovné: 3 900 – 14 700 Kč

Prodej: 5  500 – 19 000 Kč

Výprodej: ano

Velikosti: úprava na míru

http://www.victorysalon.cz/

 

Svatební salon Delta (Most)

Půjčovné: 4 900 – 13 900 Kč

Prodej: 12900 – 59 000 Kč

Výprodej: celoročně 3500 – 9900 Kč

Velikosti: úprava na míru, 28  – 64

Další služby: poradenství v oblasti plánování svatby

https://www.svatby-most.cz/

 

Svatební salon Kleopatra (Teplice)

Půjčovné: 3 000 – 15 000 Kč

Prodej: 4 500 – 75 000 Kč

Výprodej: starší modely 

Velikosti: 30 – 62

Další služby: organizace svatby, obleky, dětské šaty

http://www.satynasvatbu.cz

Svatební a módní salón Karolína (Karlovy Vary)

Půjčovné: cena k doptání v salonu

Prodej: cena k doptání v salonu

Výprodej: za cenu půjčovného

Velikosti: 32 – 52

Další služby: prsteny, oznámení, obuv, spodní prádlo, dekorace

https://www.studiokarolina.cz/

 

Svatební salón Emílie (Karlovy Vary)

Půjčovné: 8 900 –  16 900 Kč

Prodej: cena k doptání v salonu

Výprodej: ne

Velikosti: 30 – 50

Další služby: obleky, šaty pro družičky

https://www.svatbykv.cz/

Salon Le Monika (Hradec Králové)

Půjčovné: 5 000 – 16 000 Kč

Prodej: 25 000 – 80 000 Kč

Výprodej: 3 000 – 14 000 Kč

Velikosti: 32 – 44

https://www.lemonika.cz/

 

Astrid Bridal (Hradec Králové)

Půjčovné: 3 000 – 14 500 Kč

Prodej: 5 900 – 36 000

Výprodej: 1 790 – 10 000 Kč

Velikosti: 34 – 46

Další služby: pobočka v Roudnici a Pardubicích

https://svatebnisalon.net

Salon La Pearl (Chrudim)

Půjčovné: 5 000 – 17 000 Kč

Prodej: ne

Výprodej: zatím ne

Velikosti: 32 – 44

Další služby: pronájem slavobrán

https://www.salonlapearl.cz/

 

Svatební a módní salón Be Star (Pardubice)

Půjčovné: 1 600 – 12 900 Kč

Prodej: 1 200 – 8 000 Kč

Výprodej: staré kolekce nebo na objednávku

Velikosti: 32 – 52

Další služby: obleky, doplňky

http://www.pujcovna-satu-pardubice.cz/

Salon Elsa (Olomouc)

Půjčovné: 8 500 – 12 000 Kč

Prodej: cena k doptání v salonu

Výprodej: cena k doptání v salonu

Velikosti: 34 – 50

https://www.salonelsa.cz/

 

Svatební studio L’amour (Olomouc)

Půjčovné: cena k doptání v salonu

Prodej: cena k doptání v salonu

Výprodej: 999 – 10 000 Kč

http://studiolamour.cz/

Salon Kamej (Rojetín)

Půjčovné: 2 000 – 8 900 Kč

Prodej: cena k doptání v salonu

Výprodej: ne

Velikosti: úprava na míru

Další služby: obleky

http://www.salon-kamej.cz/

 

Svatební salon Duet (Jihlava)

Půjčovné: 2 000 – 7 000 Kč

Prodej: cena k doptání v salonu

Výprodej: cena k doptání v salonu

Velikosti: 34 – 56

http://www.salon-duet.cz

Svatební salon Plzeň

Půjčovné: 6 000 – 10 000 Kč

Prodej: 6 000 – 18 000 Kč

Výprodej: 3 000 – 5 000 Kč

Velikosti: 34 – 50

https://www.svatebnisalonplzen.cz/

 

Agentura Lady S – svatební salon (Plzeň)

Půjčovné: 2 500 – 14 900 Kč

Prodej: 7 500 – 39 000 Kč

Výprodej: 1 000 – 7 500 Kč

Velikosti: 34 – 50

Další služby: obleky

https://www.ladys.cz/

 

DokonaléSvatby.cz (Kaznějov)

Půjčovné: 1 500 – 7 500 Kč

Prodej: od 3 500 Kč

Výprodej: od 1 500 Kč

Velikosti: 32 – 56

https://www.dokonalesvatby.cz/

 

Svatební salon La Rosa (Plzeň)

Půjčovné: 7 900 – 17 400 Kč

Prodej: 12 000 – 30 000 Kč

Výprodej: ne

Velikosti: 34 – 42

Další služby: účes, líčení

https://www.salonlarosa.cz/

 

Svatební salon Blovice (Blovice)

Půjčovné: 3 000 – 13 500 Kč

Prodej: 7 000 – 35 000 Kč

Výprodej: 500 – 9 000 Kč

Velikosti: 30 – 62

http://www.svatebnisalon-blovice.cz/

Svatební salon Eden (České Budějovice)

Půjčovné: 6 900 – 15 000 Kč

Prodej: cena k doptání v salonu

Výprodej: cena k doptání v salonu

Velikosti: 32 – 58

Další služby: obleky, oznámení

http://www.svatebnisaloneden.cz/

 

Svatební salon Svatava (Strakonice)

http://www.svatava.cz/

 

Svatební studio Avalon

https://www.studioavalon.cz/

Svatební salon TopNevěsta (Ostrava)

Půjčovné: cena k doptání v salonu

Prodej: cena k doptání v salonu

Velikosti: XS – XL

https://topnevesta.cz/

 

Salon Luxury (Kopřivnice)

Půjčovné: 3 000 – 11 500 Kč

Prodej: cena k doptání v salonu

Výprodej: od 4 500 Kč

http://www.svatby-luxury.cz/

 

Svatební salon JAS (Opava)

Půjčovné: 4 000 – 13 900 Kč

Prodej: cena k doptání v salonu

Výprodej: staré kolekce

Další služby: doplňky

http://www.salonjas.cz/

Svatební salon Hanna (Zlín)

Půjčovné: 8 000 – 15 000 Kč

Prodej: 14 000 – 40 000 Kč

Výprodej: salon je nový, výprodej bude případně v budoucnu po sezóně

Velikosti: 34 – 44

Další služby: VIP zkoušení šatů s lahví sektu či kávou

http://www.salonhannazlin.cz/

 

Svatební studio Dany Svozílkové (Zlín)

Půjčovné: 4 000 – 16 000 Kč

Prodej: 2,5 násobek půjčovného

Výprodej: od 2 000 Kč

Velikosti: 28 – 60 

http://www.svatby-zlin.cz/

 

Svatební salon Mirael (Havířov)

Půjčovné: cena k doptání v salonu

Velikosti: i plus size velikosti

Další služby: oznámení, doplňky

https://salonmirael.wixsite.com/

Svatební salon Svatka (Brno a Uherské Hradiště)

Půjčovné: 4 900 – 45 000 Kč

Prodej: 4 900 – 150 000 Kč

Výprodej: ne

Velikosti: 30 – 60

Další služby: půjčovna doplňků, obleky

www.svatka.cz

 

MOMENTY | Svatební salon (Tišnov)

Půjčovné: 12 000 – 18 000 Kč

Prodej: od 15 000 Kč

Výprodej: starší kolekce za cenu půjčovného

Velikosti: 34 – 44 

https://www.tymomenty.cz/

 

Svatební salón El (Brno)

Půjčovné: 12 000 – 13 900 Kč

Prodej: ne

Výprodej: 6 000 – 9 900 Kč

Velikosti: 34 – 46

Další služby: doplňky k zapůjčení

https://www.salonel.cz

Elody

Prodej: 11 900 – 27 900 Kč

Výprodej: ne

Velikosti: 32 – 48

Další služby: garance 100 % vrácení peněz, Showroom v Praze

https://elody.cz/

 

sPretty.cz

Prodej: 990 – 3 290 Kč

Výprodej: ano

Velikosti: 32 – 60

Další služby: prodejna v Praze, všechny šaty k vyzkoušení na prodejně!

https://www.epretty.cz

Výběr salonů v našem vyhledávači

Zde si můžete prohlédnout profily svatebních salonů, které máme v našem katalogu! Najdete zde i různé dodavatele podvazků, či šatů pro družičky! Družičkovské šaty jsou momentálně v kurzu, a kdo nechce čekat co mu přijde z Aliexpresu, určitě doporučujeme vybrat nějakého českého dodavatele:-) Opět, vybíráme pro vás dle našeho uvážení jen to nejlepší!

DOPORUČENÍ A RADY NÁVRHÁŘŮ

Co doporučují V bílém?

Nevěsta by měla velmi pečlivě zvážit, koho si k výběru svatebních šatů pozve.  Zkoušení svatebních šatů je často, a to k nevěstině překvapení, velmi emotivní až intimní chvílí a stává se, že pět juchajících nebo vševědoucích kamarádek vzácný okamžik vážně naruší. Každá přítelkyně vidí nevěstu jinak a projektuje do ní své představy, navíc nemusí znát její finanční možnosti nebo vkus ženicha. Výběr šatů je úzce subjektivní záležitostí. 

Šaty musí nevěstu podtrhnout, doplnit, nikoli „překřičet“. Nevěsta se v šatech musí cítit pohodlně a sebejistě, pak totiž začne celá zářit. Nejde o počet doprovázejících, ale o to, aby nevěsta zvážila, s kým tu chvíli chce prožít. 

Zorientovat se na trhu svatebních šatů není pro budoucí nevěsty vůbec jednoduché. V poslední době se díky levným šatům z východu Evropy, a stále ještě i z Číny, roztrhl pytel se svatebními salony/eshopy. Na první pohled se dle nekonečného množství šatů zdá, že si nelze nevybrat, šaty jsou však ušity dle několika málo střihů, tzv. na jedno brdo. Jsou typické pro tvrdé, vyztužené korzety a jejich čistě bílou barvu. Takové salony poznáte i podle toho, že vám slibují kombinaci jakéhokoli korzetu s jakoukoli sukní apod.

 Na druhém pólu jsou pak dlouho zavedená studia, pyšnící se chladným minimalistickým vzhledem s mnoha a mnoha nasvícenými figurínami v dokonalých šatech. S mírnou nadsázkou řečeno to jsou místa, kde by nevěsta neměla ani dýchat, natož se něčeho dotýkat nebo zkoušet. V bílém je alternativou k oběma variantám. Náš ateliér ve stylu obývacího pokoje, který má navodit útulnou, a hlavně soukromou atmosféru, ve které se nevěsta cítí bezpečně a je opečovávaná. Samotný výběr šatů má být výjimečným prožitkem. Jsme tu pro nevěsty, které hledají skutečný boho styl (#trueboho) nebo nevšední křehké chik šaty (#beunique), které podtrhnou její osobnost, ve kterých bude zářit a cítit se pohodlně.  Jedním z poznávacích znamení dobrého studia je, že se na svém webu a/nebo sociálních sítích prezentuje modely, které má skutečně na skladě a nejde o „fejky“. Taková půjčovna se netají vlastním životem, a tak občas nahlédnete do zákoutí zkoušek, prostor studia nebo vypozorujete i jejich filozofi. Pak už jen záleží, kterou takovou půjčovnu si pro svůj výběr zvolíte a krásné šaty v ní jistě naleznete. Proto máme zato, že při troše přípravy není nutné podstupovat vyčerpávající maraton návštěv všech salonů.

„Je pro nás důležité, aby už samotný výběr a zkoušení šatů byl výjimečným zážitkem. Náš ateliér ve stylu boho obývacího pokoje, má navodit útulnou, a hlavně soukromou atmosféru, ve které se nevěsta cítí bezpečně a je opečovávaná. Jsme tu pro nevěsty, které hledají skutečný boho styl (#trueboho) nebo nevšední křehké chik šaty (#beunique), které podtrhnou její osobnost, ve kterých bude zářit a cítit se pohodlně.“

 

"...Mezi nejoblíbenější se řadí boho svatební šaty, krajkové svatební šaty a další jiné lehké a jednoduché svatební šaty...."

Jak to probíhá u Moniky Srovnalové?

Na začátku vždy probíhá první schůzka, kde probereme nejen šaty, ale i celkový styl svatby, abychom měli jistotu, že se šaty budou hodit. Nejvíce mám nevěst, které mají obřad venku. Díky zkušenostem ze své svatby a od ostatních nevěst dokážu ve spoustě věcech poradit. Spousta mých zákaznic mi za ty roky přirostly k srdci a jsem s nimi neustále v kontaktu.

Chystáte nějaké novinky?

Neustále je co zlepšovat a to hlavní pro mě je, aby nevěsty měly snadnější výběr těch pravých svatebních šatů. Postupně odhaluji novinku Sestav si šaty, kde právě nevěsty budou mít hlavní slovo a šaty si sestaví hned na první zkoušce a to přímo na sobě. Nikde tuto možnost nenabízí a já ji postupně chci naplno rozjet. Takže budoucím nevěstám doporučuji, aby mě sledovali ať už na Facebooku či Instagramu

TO.GET.HER o své tvorbě

Pod značkou TO.GET.HER tvořím udržitelné – nejen – svatební šaty na míru vašim představám i postavě. Používám výhradně přírodní a certifikované materiály a pečlivě vybírám své dodavatele. Nadčasový design, ekologie a individuální přístup jsou základními esencemi každého modelu. Ráda skládám outfit z jednoduchých solitéru, které po svatbě snadno zařadíte do svého každodenního šatníku. Kromě běžné zakázkové tvorby se věnuji také „upcyclingu“ a „zerowaste“. Mezi nejpoužívanější materiály v TO.GET.HER patří bambusové hedvábí, mírumilovné a bio hedvábí, biobavlna, len a tzv. „deadstock“ – odpadový materiál. 

Doporučíte nějaké kolegy?

Přiznám se že s tvorbou svatebních šatů jsem začala především proto, že mě dost nudila nabídka stále stejných typů šatů. Proto moc nevím, jakého jiného designéra bych doporučila. Nicméně se mi moc líbí koncept Férovky, svatební studio nabízející právě lokální designéry. Z komerčnějšich salonů mě hodně baví Oui butique Prague. 

Vzkaz pro nevěsty?

Nebojte se být odlišné a zůstaňte samy sebou i ve svatební den. Zapomeňte na trendy. Důležité je, kdo jste vy a v čem se dobře cítíte.

DSC_0375

Kabelková & Oplocká

Naším cílem je, aby se každá naše zákaznice ve svatební den cítila nejen krásně, ale také příjemně a pohodlně, protože to je neméně důležité. Dobře padnoucí šaty, které nikde netlačí a nepřekážejí, jsou pro pohodový svatební den opravdu nezbytné. Snažíme se také nevěstám ukázat, že každá dívka či žena je jiná a je potřeba nejen respektovat její vzhled, ale také ji samotnou. Proto u nás najdete šaty romantické, módní, extravagantní, ale také i minimalistické.

Naše nevěsty nás standardně oslovují přes Facebook či email, kam jim zasíláme veškeré info, jak to u nás chodí – v informacích najdou, kdo jsme a co děláme, cenové rozpětí, počet potřebných zkoušek a všechny možné další informace. Následně si domluvíme informační schůzku, na které probereme podobu šatů. Důležité je vědět, že při tvorbě návrhu se aktivně podílíme na podobě šatů a současně také neděláme žádné kopie, aby byla zachována jedinečnost šatů. Na schůzce není potřeba si ujasnit všechny detaily, protože ty je lepší vymýšlet až při zkouškách, kdy máme jasnější představu o šatech. Po schůzce posíláme kalkulaci a nevěsta nám během týdne potvrdí svůj zájem o spolupráci. V průběhu práce na šatech také vybíráme různé specifické materiály, jako jsou např. krajky, apod. Zkoušek je standardně zapotřebí 4 – 5, ale to vždy záleží na náročnosti modelu. Potom už nevěstu čeká pouze převzetí šatů.

BRIDE TO BRIDE

V tomto nově vzniklém salonu v Liberci se můžete těšit opravdu na osobní přístup a svatební šaty lehké jako vánek. Šaty zde můžete jak zapůjčit, tak koupit nebo nechat ušít na míru. Zkoušku si tedy rezervujete dle svých možností a v salonu se můžete rozhodnout jestli vyberete nějaký z nabízených modelů, nebo necháte ušít na míru.

„Chtěla bych také brát samozřejmostí zkoušku šatů s vizáží, která tak nevěstě dá ucelený pohled. Možností posléze bude fotografování ve studiu a využití krásného líčení a účesu. Chtěla bych tak udělat vždy dokonalý den a rovnou jako vzpomínku.“ Říká majitelka salonu.

„Každou sezónu budou šatičky nové, rádi bychom vždy šaty použily jen jednu sezónu.“

BRIDE TO BRIDE možná znáte, organizují totiž svatby a proto se ve svatebním prostředí dobře vyznají, svým nevěstám, kterým koordinují svatbu nabízí 10 % slevu na veškeré služby salonu.

Dále se chystají na pravidelné workshopy!

 

 

SVATEBNÍ ŠATY BAZAR

Pokud jste si nechaly šaty ušít a je vám líto, že leží bez využití v šatníku, vložte inzerát do našeho svatebního bazaru! Šaty a další bazarové kousky nahráváme na sociální sítě, kde máme přes 4500 sledujících, především nevěst. Proto je velká šance, že si vašich šatů někdo všimne a zakoupí je!

Komentáře

  • Naninka
    23.5.2021 So 08:46

    Sponsa je jeden z těch pražských svatebních salonů, kde si můžete vybrat z různých kolekcí svatebních šatů a nezaplatíte za ně majlant. Nechala jsem si tu šít šaty před rokem a opravdu veliká spokojenost. Byly ušity rychle a včas a k tomu skvělá spolupráce, kdy jsme nakonec dosáhli souznění..šaty mi sedly na zcela přesně-

    https://sponsa.cz/

Přidat komentář