Site logo

Kouzelné místo na svatbu s rozkvetlou zahradou v srdci Nymburka | Na Staré poště

Na Staré poště je historická vila postavená na břehu unikátního vodního příkopu, který obklopuje staré město v Nymburce. Nachází se v krásné lokalitě s jedinečnou atmosférou a malebnou přírodou. Je to místo plné historie a pozitivní energie. Budovu původně z 18. století nechal vystavět rytíř Václav Červinka a v minulosti byla opravdu využívána jako poštovní úřad. Cesta do této oázy klidu trvá necelou hodinu času z centra Prahy. Svatby začaly Na Staré poště probíhat již po rekonstrukci objektu současnými majiteli před 18 lety. První svatba byla sestřenice majitelky. Jelikož se velmi povedla, dostali majitelé myšlenku se zaměřit na organizaci svateb. Naplno se svatbám věnují již 3 roky. Donedávna ve vile fungovalo i Bistro Na Staré poště, které však z důvodu specializace na svatby muselo ustoupit. Možná jste zaznamenali, že i Lukáš Hejlík se svojí Gastromapou Bistro Na Staré poště navštívil. Pokud jste neviděli, můžete se podívat zde nebo se o bistru dočíst v jeho knize Gastromapa Lukáše Hejlíka. Prohlédnete si krásné prostory areálu a online se seznámíte i s Magdalenou a celou rodinou Tomanových, kteří jsou majiteli svatebního místa Na Staré poště.

Pár slov od majitelů

„Na Staré poště je místo, kde se snoubí historie s nadčasovou elegancí a které je pro nás domovem. Náš dům pro nás znamená hodně, je to domov, který milujeme a ve kterém jsme šťastní. Není to jen dům, je to celé místo. Překrásná zahrada, spousta zeleně kolem ní a vodní příkop, který lemuje toto místo. Díky umístění a své atmosféře má Na Staré poště obrovské „Genius loci“, které Vám přejeme, abyste u nás měli možnost zažít osobně. Jsme si jisti, že si to u nás zamilujete stejně jako my. Záleží nám na tom, aby byla každá svatba jedinečná a abyste si ji užili podle vašich představ. Stojíme si za tím, že v jednoduchosti je krása a naše zahrada je překrásná sama o sobě. Pokud navíc sháníte romantické místo, jsme pro vás jasnou volbou. Nabízíme Vám exkluzivitu pronájmu celého areálu, kde nebudete nikým rušeni a můžete nasávat atmosféru tohoto kouzelného místa s malebnou přírodou.“

Nepřeberně míst na focení a rozkvetlá romantická zahrada

Jelikož je místo obklopené zelení a v letních měsících je zahrada krásně rozkvetlá, není potřeba velké výzdoby. Zahrada poskytuje mnoho romantických zákoutí, které mohou posloužit jako foto koutek pro svatebčany a romantické portréty novomanželů. Zároveň podél historické vily protéká unikátní vodní příkop obklopující staré město, na které je krásný pohled ze zahrady. Oblíbeným místem pro focení novomanželů je ojedinělé středověké opevnění starého města s překrásným parkem na břehu Labe, které je v docházkové vzdálenosti (cca 10 min). Další variantou pro focení je anglický park Na Ostrově s řadou vzácných dřevin, který se nachází na protějším břehu Labe. Jelikož je dominantou tohoto svatebního místa rozkvetlá zahrada, svatby jsou tu nejvíce stylizovány do přírodních či romantických barev. Součástí pronájmu je výzdoba areálu světýlky, které navozují příjemnou večerní atmosféru. Pokud si nevěsta přeje zahradu či prostory ještě dozdobit, mohou majitelé doporučit některou ze svého seznamu koordinátorek, floristů či dekorací. Výhodou využití doporučení je především zkušenost dodavatelů, kteří na místě pravidelně působí.

Kapacita, catering a doporučení, která Vám usnadní zařizování

Maximální kapacita pro konání svatby Na Staré poště je 50 osob. Pokud byste měli zájem o zapůjčení stanu na zastřešení zahrady, majitelé Vám dají přímý kontakt na dodavatele, který je nasmlouvaný a již zná prostor. Pro větší počet svatebčanů je možnost zapůjčení široké škály nábytku na zadní zahradu. Areál Na Staré poště nabízí i pronájem pro menší svatby, především v chladnějších měsících, kdy je možné svatbu uspořádat v restauračních prostorách s přední zahradou (20-30 osob). Z důvodu zajištění správného průběhu svatby Vám doporučí jen vyzkoušené cateringové firmy a obsluhu. A osobně se za ně zaručí. Nabídka dodavatelů se skládá z různých cenových relací a složení cateringu závisí čistě na vás. Je možné zařídit úvodní pohoštění, obědové menu ve formě rautu nebo servírovaného obědu, grilování, rožnění i večerní raut. Pro menší svatby je možné uspořádat obědovou slavnostní tabuli pro 20 až 30 osob v prostorách restaurace či přední zahrady. Pro větší počet svatebčanů probíhá svatební hostina v prostorách zadní zahrady, kde je možné usadit až 60 osob.

Sladký bar a dort si můžete zařídit podle sebe. V případě zájmu Vám však majitel doporučí již osvědčené cukráře, kteří už na svatbách u nich působili. Bar a nápoje zajišťuje doporučená cateringová společnost. Je možné si přivést své vlastní víno či domácí pálenku za poplatek (korkovné). Součástí vnitřních prostor je historický vinný sklep pro cca 10 osob, kde mohou snoubenci upustit svou vlnu fantazie a může se proměnit například v pánský koutek či degustační místnost.

Oddávajícího si zajišťují snoubenci sami. V případě, že chcete mít civilní obřad, je potřeba kontaktovat matriku v Nymburce. Při částečném pronájmu areálu, tedy pouze restauračních prostor, je možné uskutečnit obřad na přední zahradě. V případě zájmu o uspořádání obřadu na zadní zahradě, je účtován poplatek. Pokud si ale pronajmete celý areál, záleží jen na vás, kde se rozhodnete obřad uskutečnit. Samozřejmostí jsou židličky a stůl na podpisy. Je také možnost uspořádat obřad na úplně jiném místě. Oblíbeným místem pro obřad v Nymburce je farní zahrada či kaple, které jsou v docházkové vzdálenosti.

Novomanželské apartmá přímo na místě a skvělé vyžití pro děti

Novomanžele a blízkou rodinu je možné ubytovat v útulném rodinném penzionu se třemi plně vybavenými pokoji (7 lůžek + 1 přistýlka), který se nachází v areálu Staré pošty. Součástí penzionu je i novomanželské apartmá. V případě potřeby jsou v docházkové vzdálenosti (5-10 minut) k dispozici hotely a jiná ubytovací zařízení. V místě je také k dispozici dostatečný počet parkovacích míst pro všechny svatebčany. V rámci zábavy je pro děti k dispozici houpačka a další hračky na vyžádání. Nejvíce se však děti vyřádí v bazénu, který je umístěn v zadní zahradě. K zapůjčení jsou i vodní nafukovadla. Přidanou službou je dětský animátor, kterého pro vás mohou zařídit za poplatek.

Doporučujeme navštívit svatební místo minimálně jednou. Záleží ale pouze na vás, kolikrát se na místo přijedete podívat. Spousta věcí lze zařídit telefonicky nebo po emailu. 🙂

Pronájem místa na svatbu a podmínky

Svatebním konceptem lokace je zpomalit, žít okamžikem a vychutnat si atmosféru Staré pošty. Chtějí, aby si u nich všichni užili jejich jedinečný den a bylo to ke spokojení všech. Areál Staré pošty se proto exkluzivně pronajímá na 1 den s přespáním, abyste si užili poklidnou a romantickou atmosféru svatebního místa, které budete mít pouze pro sebe.

Pronájem probíhá od pátku do soboty nebo od soboty do neděle. Určitě oceníte, že vše probíhá na jednom místě a vy si tak můžete užít svatební den bez jakýchkoliv přesunů. Obřad a hostina probíhá v zahradě (při menším počtu je možné mít hostinu uvnitř restaurace). Následná svatební oslava probíhá v celém areálu, raut je možné umístit jak do vnitřních, tak venkovních prostor. Další den se místo předává v původním stavu, tedy bez dekorací apod. Svatby je možné pořádat i ve všední dny (pondělí až čtvrtek) za zvýhodněnou cenu. Pro závaznou rezervaci termínu je potřeba podepsat nájemní smlouvu a uhradit rezervační poplatek ve výši 50 % nájemní ceny. Místo na svatbu Na Staré poště je vhodné zarezervovat cca rok předem. Při tvorbě článku nám však majitelé prozradili, že pár míst volných ještě tuto sezónu mají! 🙂 Na místo je vhodné se přijet podívat osobně. Majitelé se Vám na místě budou plně věnovat a vše s nimi podrobně před jakýmkoliv přislíbením termínu proberete. V případě zpřísnění podmínek z důvodů koronavirové krize a zrušení svatby si můžete být jisti, že Vám majitelé vyjdou vstříc a vymyslíte spolu jiný termín

Domlouvání jednotlivých svatebních komponentů probíhá individuálně s majiteli nebo přímo s doporučenými dodavateli.

Shrnutí důležitých informací

Exkluzivní pronájem na 1 den s přespáním – naprosté soukromí
Hostina/raut pro 50 osob
Stále volné termíny na sezónu 2023!
Parkování zdarma u areálu
Udělejte si svatbu podle sebe!
Možnost využití vlastních dodavatelů (pouze catering podmínkou – na výběr z více cateringových firem různých cenových relací)
Neplatíte dortovné ani jiné poplatky.

Skvělá dostupnost – hodinka od Prahy

A to nejdůležitější – úžasná rodinná atmosféra s ochotnými majiteli, kteří mají se svatbami dlouholeté zkušenosti!

 

Kontakt

Telefon: +420 606 440 078

Komentáře

  • Jan Malík
    30.5.2021 So 20:29

    Naprostá spokojenost – 5 hvězdiček… Od personálu, až po jídlo. Všem vřele doporučujeme toto místo.
    H+K

Přidat komentář