Site logo

Jak na výběr snubních prstenů? Trvalá hodnota a originalita se nemusí vylučovat!

Snubní prsteny jsou nepochybně jedním z tradičních symbolů společné lásky a připomínkou slibu, který si partneři dávají při svatebním obřadu. Na co byste se při jejich výběru měli zaměřit, abyste se z nich radovaly i po mnoha letech?

Začněte výběrem materiálu

Na snubní prsten je potřeba nahlížet jako na specifický druh velmi osobního šperku. Většina lidí ho nosí každý den a to i po desítky let. Při výběru materiálu je proto důležité zvážit nejen estetiku, ale především odolnost. V tomto případě se rozhodně vyplatí investovat do kvality v podobě 14k zlata, které je trvanlivé a nepoškodí se tak snadno jako třeba měkčí stříbro. Bude už pak jen na vašem vkusu, jestli dáte přednost chladnému tónu bílého zlata, klasickému žlutému zlatu nebo jemnému růžovému.

Zaměřte se na design

Půjdete cestou jednoduchých hladkých kroužků nebo se rozhlédnete po něčem originálním a nevšedním? Design snubních prstenů dnes můžete zcela přizpůsobit vašim představám a životnímu stylu. Navíc dnes již není nutností, aby dámský a pánský snubní prsten vypadaly stejně. Muži většinou dávají přednost jednoduchosti bez zbytečných dekorativních prvků, zatímco mezi ženami jsou oblíbené zdobnější prsteny s diamanty. U dámského prstenu je také potřeba zvážit, jestli jej žena potřebuje sladit s ostatními šperky, především zásnubním prstenem. Vhodné jsou k tomu například tzv. chevron prsteny tvarované do špičky. Zajímavým detailem může být také jemná drážka po celé délce prstenu, nebo zajímavě strukturovaný povrch.

Jak správně vybrat velikost?

S výběrem správné velikosti poradí spolehlivě odborník ve zlatnictví. Pokud se rozhodnete objednat snubní prsteny online, změřit se můžete i sami doma. Omotejte natěsno proužek papíru nebo pevný provázek kolem nejširšího kloubu na prstu, kde budete prsten nosit. Naměřená hodnota v milimetrech je pak velikost vašeho prstenu. Například obvodu 56 mm odpovídá velikost 56. Pokud byste se náhodou netrefili, v ateliéru KLENOTA nabízejí první úpravu velikosti zdarma.

Co si nechat vyrýt na snubní prsten?

Personalizace v podobě rytiny přidá vašim snubním prstenům na osobní hodnotě. Můžete zvážit vyrytí data svatby, vašich jmen nebo krátkého citátu, který má pro vás zvláštní význam. Pokud se rozhodnete pro rytinu, mějte na paměti, že je potřeba zhotovení prstenů objednat s předstihem několika týdnů.

Jak se starat o zlaté snubní prsteny, aby vydržely věčně krásné?

Stejně jako ostatní šperky i snubní prsteny procházejí zatěžkávací zkouškou během pravidelného nošení. Aby stále zářily, dopřejte jim zhruba jednou týdně jemnou očistu v mýdlové vodě a pomocí jemného kartáčku odstraňte případné nečistoty. Prsteny následně opláchněte čistou vodou a nechte je volně oschnout nebo je osušte měkkým hadříkem. Lesklé povrchy časem získají lehkou patinu, která je přirozená. Původní lesk však získají bez problému zpátky pod rukama zkušeného zlatníka. 

Komentáře

  • Zatím zde nejsou žádné komentáře.
  • Přidat komentář