Site logo

Mummies and Daddies Delicious Food and Cheesecakes = Catering, který zkrátka dělá dobré jídlo!

V srpnu se nám poštěstilo a byli jsme pozvání k Mummies and Daddies Delicious Food and Cheesecakes, konkrétně jsme vše kolem jídla na svatbě mohli probrat se samotným šéfkuchařem Rudolfem Nikolaiem, který má za sebou působivé kulinářské zkušenosti. Nakonec z toho byl tříhodinový rozhovor u skleničky prosecca, ze kterého jsme vám vybrali do článku to nejdůležitější. Další informace na vás budeme hrnout na Instagramu a Facebooku, tedy nezapomeňte sledovat nás i Mummies and Daddies Catering (Facebook, Instagram).

V první řadě je to catering, na který se nelze připravit. 😀 Hodně se s nimi nasmějete, přitom však dostanete 100% servis. Na tom si zakládají. Stejně tak na lidském přístupu, který poznáte okamžitě. Se svatbami mají bohaté zkušenosti, stejně tak i s firemními akcemi, tedy můžete si být jistí, že se dostanete do rukou opravdových profíků. Pokud si u nich poptáte catering na svatbu, dostanete kompletní řešení – sestavenou nabídku na míru. Následně se vše doladí ještě osobně. Jednou z hlavních přednostní tohoto cateringu je velký důraz na čerstvost. Jak to konkrétně vypadá? Vstávání ve 2 ráno, smažení řízků až na místě svatby, vše co nejčerstvěji připravené, jak to jen jde.

Co by mělo svatební místo mít, aby šlo vše jako po másle?

Ideální situace je, když na prohlídku svého svatebního místa vezmete catering s sebou. Ani majitelé svatebních míst totiž kolikrát neví, co je vše potřeba a vaše náklady se pak mohou mnohonásobně zvětšit, pokud například místo nemá dostatek talířů, na které lze servírovat hostinu. Současně je dobré, aby si caterer obhlídnul kuchyň/přípravnu, ověřil, zda má místo k dispozici kvalitní síť pro zapojení všeho potřebného. Dalším podstatným bodem je tekoucí voda, která na starších svatebních místech v parném létu může být problém. Pokud jste právě v procesu vybírání svatebního místa, neváhejte se majitelů svatebního místa zeptat na cateringovou exkluzivitu. Některá místa mají své dohodnuté cateringy a z toho nepoleví. Pokud si pro občerstvení můžete domluvit kohokoliv, směle do toho! 

Za co vše v rámci cateringu platíte?

Myslete na to, že celková cena cateringu není pouze za jídlo. Vaše vytoužená svíčková bude určitě lepší na talíři, když ji budete jíst příborem a když vám ji dokonce někdo pěkně naservíruje. Tedy pokud svatební místo nemá dostatek inventáře (100 talířů pro 100 hostů není dost :)), počítej te s tím, že si buď sami nebo přes catering budete muset vybavení zapůjčit. Mummies and Daddies doporučují například NFCP, kde seženete úplně všechno. Současně je dobré si uvědomit, že jednou svatbou stráví cateringová firma 3 dny. Jeden před svatbou – balením a celkovou přípravou – může to být i 12 hodin. Následně v den svatby – příjezd, příprava na místě, servis, průběžný úklid – 19 hodin. Následně pak den po svatbě – úklid, mytí, rozvoz zapůjčeného inventáře a mobiliáře – třeba také 10 h. To vše samozřejmě ve více lidech. Mummies and Daddies současně nabízejí, že se vám postarají i o odvoz odpadu, to totiž také na svatebních místech není pravidlem a zrovna odvoz mnoha pytlů odpadu je asi poslední věc, kterou byste po svatbě jako novomanželé chtěli řešit.

Jak je to s "dietáři"?

Tak tady je to jednoduché. Mummies and Daddies dietáře milují! Většina jejich jídel je bezlepkových, v rámci nabídek je vždy alespoň jedno jídlo vegetariánské. Kolikrát se na svatbě hosté prostě nechtějí od rána cpát jen masem, ale rádi si dají lehčí salát, sýry nebo třeba smažený květák. Současně není problém veganský catering a to i v rámci dezertů. U těch chvíli zůstaneme, protože jak jste si mohli všimnout „Cheesecakes“ má tento catering i v názvu. Jedná se však o americkou recepturu – cheesecaky jsou pečené. Stejně tak cokoliv dalšího ze sweetbaru můžete s tímto cateringem hravě vyřešit, my to chutnali a mají všechno parádní!

Tipy pro vás

Catering je na tom jako každá jiná služba na svatbu, najdete různé druhy a různé ceny. U jídla však nejde pouze o to, jestli bude hostům chutnat. Špatné skladování jídla může mít hodně špatné důsledky, tedy čerstvost by pro vás měla být na prvním místě, když zvažujete, který catering si vyberete. Je tedy dobré si zjistit, jak bude jídlo na místo dopraveno, co vše je dopředu uvařeno, z jakých surovin je připraveno a v neposlední řadě jak bude na místě skladováno. Protože když přijede hovězí tataráček ráno v 8, na večerní raut po 35 stupních ve dne nemusí být při špatném skladování zrovna dobrá volba. Mummies and Daddies jsou v tomto ohledu připraveni na vše, jak jsme už zmiňovali, kvalita surovin a „bezpečnost“ jsou pro ně opravdu podstatné. 

S cateringem pak budete řešit i množství jídla. Host sní obvykle 750g jídla každé 4 hodiny, tedy myslete na to, když si budete plánovat obřad od 11 hodin. Je pak potřeba „živit“ hosty až do pozdních večerních hodin a catering pak může být dražší, než jste si představovali. Cena obědu (polévka, hlavní jídlo) a večerního rautu, kde je všeho dostatek, se pohybuje okolo 2 000 – 2 500 Kč za hosta

Buďte kreativní a využijte tisíce možností, jak svatební hostinu a celkové občerstvení pojmout. Příkladem mohou být třeba čtyři různá stanoviště, kde hosté uvidí kuchaře v akci, o jídle si právě třeba s šéfkuchařem Rudou mohou rovnou popovídat a z jídla se pak stává parádní zážitek. Abyste si to ještě lépe dokázali představit…. Mummies and Daddies Catering na jedné svatbě například míchali zmrzlinu ze suchého ledu. A to při standardním rautu nebo servírovaném obědě zkrátka neuvidíte. Mummies and Daddies catering to dělají zkrátka jinak a moc dobře! 🙂

Kontakty

WEB: cs.mummiesdaddies.com

Facebook: @mummiesdaddies

Instagram: @mummiesdaddies.catering

Telefon: +420737818694 / +420737301679